MAKÜ ‘de “Şiddete Karşı Dur Etkinlikleri” 04.01.2024 tarihinde Avşarhan’da yapıldı. Eğitim Fakültesi, Kadın ve Aile Çalışmaları UAM ve MAKÜ PDR MERKEZİ iş birliği ile düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz GÜRSOY, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs SAVİ ÇAKAR, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs SAVİ ÇAKAR yaptığı açılış konuşmasında “Şiddetle mücadele etmek ve şiddete karşı hep birlikte güçlü durmak zorundayız. Hiçbir koşulda şiddetti kabul edemeyiz ve normalleştiremeyiz. Başta siz psikolojik danışmanlar her zaman şiddetin karşısında durarak ve etkin şekilde mücadele ederek şiddeti önleyebilirsiniz. Bunun için kendinizi güçlendirebilir, şiddete maruz kalan kim olursa olsun sessiz kalmayarak katkı sağlayabilirsiniz. En önemli aşama farkında olmak, şiddete karşı güçlü olmak ve hep birlikte mücadele edebilmektedir. Bu gün MAKÜ olarak her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu ortaya koymak için buradayız” dedi.
Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı Öğrencileri tarafından hazırlanan “çocuğa şiddet hayır, kadına şiddete hayır, şiddeti önlemek için kendini tanı, duygularının farkında ol, şiddet karşı alınacak önlemler, bağımlılık ve şiddet, bağımlılığa karşı kendi kahramanını yarat, teknoloji bağımlılığı temalarını içeren çeşitli etkinlikler Avşarhan’da öğrenciler ve akademisyenlerin katılımıyla birlikte sergilendi. Etkinlikte Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ŞÖNİM Birimi ile Emniyet Müdürlüğü KADES ve SİBERAY uygulamalarının tanıtımları için stant açılarak katılımcılara bilgilendirme yapıldı.
Etkinlik Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencileri tarafından “Şiddete Karşı Çal Dinletisi” ile sona erdi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi, 15030 YAKAKÖY/BURDUR
+90 248 213 40 00
+90 248 213 41 60
egitim@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi