Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, ardından panelistlerin sunumları ile devam etti. Panelin oturum başkanlığını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar yaptı. Çakar “Şiddetin sadece bir günde konuşmamamız gerekiyor. Zamana yayarak ve farklı platformlarda şiddete farkındalığı artırmamız gerekiyor. Amacımız gençlerimizin ileriki süreçlerde şiddet ile aktif mücadele eden, şiddetin karşısında durabilen, kendisini şiddete karşı koruyabilen ama aynı zamanda şiddetin devam etmesine yönelik tutum ve davranış sergilemeyen, kendisini de birey olarak iyi yetiştiren bir insan modeli olarak gençlerimizle konuşmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda panelimizde şiddeti farklı konularda ele alacağız.” şeklinde konuştu.
Sunumların ardından Vali Yardımcısı Yasin Özcan tarafından panelistlere teşekkür belgeleri takdim edildi.
Soru-cevap şeklinde devam eden program sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde “Mutlu Aile Temalı” ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarına katılan ve dereceye giren öğrencilerin ödülleri de verildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi, 15030 YAKAKÖY/BURDUR
+90 248 213 40 00
+90 248 213 41 60
egitim@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi